Aktualności

 • SUKP_kadr_qnews1[1].jpg
  1 czerwca 2017

  Premiera na VOD vimeo.

  Film "Seksualność ulicy Kwiatów Polskich" dostępny za pośrednictwem platformy VOD Vimeo

 • fot. M.G
  21 marca 2017

  "Seksualność ulicy Kwiatów Polskich" w Muzem Górnośląskim w Bytomiu

  21 marca w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu  rozpoczęła się wystawa zatytułowana "Przypadki i interwencje Jacka Sroki". 130 prac artysty będzie można oglądać do 4 czerwca b.r. W trakcie ekspozycji na zwiedzających czeka także projekcja filmu "Seksualność ulicy Kwiatów Polskich". Muzeum przygotowało specjalne miejsce, w któym widzowie mogą zatrzymać się, usiąść  i w skupieniu obejrzeć film. Więcej na temat wystawy znajdziecie na stronie Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

 • 28 kwietnia 2016

  Pokaz filmów w ramach Festiwalu Tarnowskiej Nagrody FIlmowej

  28 kwietnia 2016 r. o godz. 18:00 zapraszamy do Tarnowskiego BWA przy ul. Słowackiego 1 na pokaz filmów Jarka Migonia oraz spotkanie z  Jackiem Sroką, które poprowadzi Jerzy Armata.

  Spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacja 6 krótkich filmów prezentujących pracę twórczą Jacka Sroki, a wprowadzeniem do pokazu będzie dokument Seksualność ulicy Kwiatów Polskich.
  Warstwę muzyczną do prezentowanych filmów stworzył Marcin Gałażyn, jeden z akordeonistów zespołu Motion Trio. 30.04.2016 r. zespół Motion Trio uświetni zakończenie tegorocznego festiwalu koncertem w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego .

 • IMG_7891.jpg
  10.01.2015

  Seksualność ulicy Kwiatów Polskich prologiem cyklu "Jacka Sroki - historie obrazów"

  Nie ma co ukrywać, że wyróżnienie na FFPG w jakimś stopniu zmobilizowało nas do tego by kontynuować prace nad kolejnymi filmami o twórczości Jacka Sroki. W styczniu 2014 został skończony pierwszy odcinek cyklu, którego bohaterem jest obraz Jacka Sroki "Portret rodzinny z aparaturą pomiarową" z 1989 r. Razem z nim został zamknięty projekt formuły całego serialu mini-dokumentów o obrazach artysty, w których odsłaniamy kulisy powstawania jego dzieł, przemyślenia i anegdoty związane z samymi obrazami. Pierwszy sezon, którego produkcję planujemy zakończyć w 2015 roku, obejmuje 10 wybranych obrazów pędzla artysty. 

 • _JWA3635.jpg
  03.10.2015

  Finisaż wystawy "Jacek Sroka. Obrazy w brzuchu Lewiatana"

  Prawie 6 miesięczna wystawa prac malarskich Jacka Sroki w krakowskiej Archeturze dobiegła końca. Uroczyste zakończenie wystawy uświetnione zostało przez koncert zespołu MOTION TRIO, który zagrał utwory z repertuaru własnego, a także pieknie zaaranżowane na 3 akordeony dzieła Fryderyka Chopina, Marka Grechuty, Krzysztofa Komedy i Henryka Mikołaja Góreckiego. Znów przy dźwiękach muzyki i dobrego wina, licznie przybyła publiczność po raz ostatni miała okazję oglądać wielkoformatowe obrazy Jacka Sroki w niesamowitym otoczeniu jakim jest przestrzeń biurowca Archetura. 

 • zrsztukaza6.jpg
  05.07.2015

  Projekcja cyklu filmów pt. Jacka Sroki historie obrazów w Krakowskim Centrum Kinowym ARS

  Od 3 lipca do 3 września w Krakowskim Centrum Kinowym ARS przy ul. św. Tomasza 11 trwa wakacyjna akcja "Sztuka za 6-stkę",  w ramach której najciekawsze propozycje filmowe z ostatnich kilku lat dostępne są w atrakcyjnej cenie 6 zł za seans. To już kolejna taka akcja zyskująca z roku na rok co raz większą widownię. Jest to też jedyne nam znane w Krakowie miejsce filmowe, do którego słowo "sztuka" pasuje ze względu na historię, lokalizację, wystrój i nieprzypadkową widownię. Zbieg różnych okoliczności doprowadził do faktu iż właśnie w tym miejscu zrodził się pomysł na blok filmów krótkometrażowych pokazywany przed filmami na wzór projekcji z lat 80-tych. Pomysł nazwany spontanicznie "Sztuka na 6-stkę", prezentuje widzom filmy i animacje krakowskich twórców: Krzysztofa Kiwerskiego, Roberta Sowy, Marcina Pazery Zbigniewa Czapli, Marcina Wojciechowskiego, Jarka Migonia oraz studentów ASP z Pracowni Animacji Krzysztofa Kiwerskiego i Pracowni Filmu Animowanego Roberta Sowy.

 • wernisazOWBL_0001.jpg
  17.04.2015

  Wernisaż wystawy Jacka Sroki w Archeturze

  17.04.2015 otwarta została wystawa malarstwa Jacka Sroki pt. "Jacek Sroka . Obrazy w brzuchu Lewiatana". Wernisaż był wyjątkowym wydarzeniem uświetnionym muzyką zespołu Motion Trio i recytacją aktorki Moniki Jakowczuk. Wystawa potrwa do 17.07.2015..
  fot. Dominik Lichota

 • seksualnosc_ulicy_kwiatow_polskich__0002_3.jpg
  12.04.2015

  "Seksualność ulicy Kwiatów Polskich" i cykl filmowy pt. "Jacka Sroki historie obrazów" - pokaz w Akademii Krakowskiej

  Już w maju w Akademii Krakowskiej odbędzie się jedno z wydarzeń towarzyszących rozpoczynającej się 17 kwietnia wystawie "Jacek Sroka. Obrazy w brzuchu Lewiatana. Wystawa potrwa do 17 sierpnia i w tym czasie organizatorzy wraz z partnerami przygotowali kilka eventów, które pozwolą zainteresowanym na zagłębienie się w twórczość malarza i grafika Jacka Sroki.

 • img_9236elamigon.jpg
  Kraków | 12.12.2014

  Projekcje premierowe cyklu " Jacka Sroki historie obrazów" w pierwszym dniu Festiwalu FIlmowego Po Godzinach

  IV edycję FFPG zainicjował wernisaż festiwalowej wystawy obrazów Jacka Sroki i projekcja filmu "Seksualność ulicy Kwiatów Polskich"
  W cyklu "JACEK SROKA - malarz w filmie" znalazły się filmy w reżyserii JAROSŁAWA MIGONIA "Jacka Sroki historie obrazów". Między projekcjami filmów można było posłuchać o kulisach powstania filmów (rozmowa z Jarkiem Migoniem ), twórczości i życiu artysty( rozmowa Jerzego Armaty i Jacka Sroki),  o ścieżce dźwiękowej (rozmowa z Marcinem Gałażynem z Motion Trio i Jarkiem Migoniem). Wkrótce więcej informacji na temat tego wydarzenia i filmów.

 • Plakat wystawy w Nantong, 2014.jpeg
  Nantongu | Chiny | 22.06.2014

  Projekcja Seksualności ulicy Kwiatów Polskich w Nantongu, Chiny

  Dwudziestego drugiego czerwca  2014 roku w  "Nantong 1985  Cultural and Creative Industry Park" w Nantongu, w Chinach, otwarto wystawę "Polish Cracow Graphic Arts Exhiition". Wyeksponowano około 150  prac czterech artystów ( Anna Sobol - Wejman, Stanisław Wejman, Krzysztof Skórczewski oraz Jacek Sroka ). Wystawie towarzyszyła projekcja filmu Jarka Migonia " Seksualność ulicy Kwiatów Polskich". 

 • Appendix do autoportretu w styczniu 2014.jpg
  KRAKÓW | 30.05.2014

  Projekcje filmu Seksualność Ulicy Kwiatów Polskich w Krakowskim Muzeum Farmacji

  O godzinie 17 w Krakowie przy ulicy Floriańskiej 25 odbył się wernisaż wystawy Jacka Sroki AUTOPORTRET FARMAKOLOGICZNY | IN CASO DI CATTIVI ODORI. W trakcie wernisażu jedną z atrakcji był pokaz zamknięty filmu Seksualność Ulicy Kwiatów Polskich. 

 • IMG_0680.jpeg
  Luodai | Chiny | Kwiecień - maj 2014

  Projekcja fragmentów filmu Seksualność ulicy Kwiatów Polskich w antycznym mieście Luodai w Sichuan’ie, Chiny.

   

  W trakcie otwarcia wystawy Grafiki Krakowskiej w Luodai Chengdu inaugurującej działanie nowopowstałej filii galerii Four Face Space w Sichuanie można było oglądać fragmenty naszego filmu wyświetlanego na ogromnym ekranie. Wystawie towarzyszyły zajęcia mistrzowskie Jacka Sroki na Sichuan Normal University. Studenci mieli okazję poznać sekrety procesu wydruku grafiki techniką  akwaforty i akwatinty.

 • wyroznienie[1].jpg
  Kraków | 26.10.2013

  II Wyróżnienie Brązowy Pasikonik na III Festiwalu Filmów Po Godzinach

  Właśnie zakończyła się III edycja Festiwalu Filmów Po Godzinach. Film Seksualność Ulicy Kwiatów Polskich został doceniony przez Jury. II Wyróżnienie - Brązowy Pasikonik to pierwsza nagroda, którą film otrzymał w dniu swojej premiery. Bardzo dziękujemy widzom, Jurorom i organizatorom festiwalu.

 • Kraków | 23.10.2013

  Premiera festiwalowa

  Już wiemy, że Seksualność Ulicy Kwiatów Polskich będzie wyświetlona w sobotę 26 października. Film walczy w Konkursie o Złotego Pasikonika. Pokaz wszystkich filmów konkursowych rozpocznie się o godz. 17.20. Na funpage'u Fundacji "Wolna Sztuka" można już zobaczyć pełny program tegorocznej edycji festiwalu. Serdecznie zapraszamy!

 • Kraków | 20 października 2013

  Film na Festiwalu Filmów Po Godzinach

  Kraków - Bunkier Sztuki | 25-26 października 2013

  Seksualność Ulicy Kwiatów Polskich
   został zakwalifikowany do tegorocznej III edycji Festiwalu Filmów Po godzinach. Festiwal organizowany przez Fundację Wolna Sztuka w tym roku odbędzie się w dniach 25-26 pażdziernika. Serdecznie zapraszamy. Zapraszamy też do obecności na profilu facebook'owym Festiwalu  gdzie można się dowiedzieć więcej na temat wydarzeń i niespodzianek przygotowanych przez organizatorów.

 • 2012-01-01 00.00.00-40.jpg
  Kurytyba, Brazylia | 5 lipca - 27 października 2013

  Przedpremierowa projekcja filmu w Muzeum Oskara Niemeyer'a.

  Dwudziestego piątego lipca 2013 w Museu Oscar Niemeyer w Kurytybie, w Brazylii, została otwarta wystawa grafik Jacka Sroki, zatytułowana "Observador diurno observador noturno" ( "Obserwator dzienny, obserwator nocny"). Zaprezentowano 61 prac graficznych wykonanych w technice akwaforty i akwatinty, powstałych w latach 1990 - 2012. Wystawie, która potrwa do 27 października 2013 towarzyszy przedpremierowa projekcja filmu Seksualność Ulicy Kwiatów Polskich. 

Wizyt:
Dzisiaj: 2Wszystkich: 42258