O filmie

 • 162020_550x814.jpg

  Synopsis

  Akcja dzieje się na niewielkim osiedlu położonym blisko centrum miasta, odciętym od wielkiego ruchu, hałasów, trochę zapomnianym. W takich  okolicznościach proste sytuacje w wyobraźni artysty nabierają niezwykłego i tajemniczego charakteru. Historia jednego obrazu jest nie tylko wstępem do poznania twórczości Jacka Sroki. Znany polski malarz i grafik, odsłania rąbek tajemnicy powstawania jego prac. Ukazuje skomplikowany świat, technologicznie porównywalny do alchemii, rzemiosło, które obecnie wypierane przez nowe technologie może zostać w przyszłości zapomniane.

 • Realizacja

  Film został zrealizowany w technologi HD. Materiały zostały zarejestrowane aparatami Canon 550 D Canon 7D oraz kamerą GoPRO w ciągu jednego dnia. W sumie rejestracja obrazu i dźwięku zajęła 2 dni. Od zaprzyjaźnionych osób otrzymaliśmy wsparcie sprzetowe i mogliśmy liczyć na dodatkowy sprzęt video i oświetlenie, za co bardzo dziekujemy Krzyśkowi i Tomkowi. Montaż i obróbkę obrazu zrobiliśmy we własnym zakresie, ale i tak nie obeszło się bez konsultacji. Materiał, który powstał pierwotnie trwał 30 minut ...

 • Jacek Sroka

  Urodził się w 1957 roku w Krakowie. 

  Malarz, grafik i rysownik. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie , w latach 1981 – 1988 pracował , jako asysytent  w Pracowni Miedziorytu.
  Wystawiał obrazy i grafiki  na ponad stu dziesięciu  pokazach  indywidualnych ( m.in. w Krakowie , Warszawie, Wrocławiu,  Paryżu, Tokio , Berlinie, Reykjaviku, Amsterdamie,  Maastricht, San Francisco, Wiedniu, Lyonie ).  Wziął udział w kilkuset wystawach grupowych w Polsce i poza jej granicami. Prace  artysty znajdują się w zbiorach muzealnych w Polsce ( m.in. Muzeum Narodowe w Krakowie,  Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy,  Muzeum Sztuki Współczesnej, Radom, Biblioteka Jagiellońska, Zbiory Graficzne PAU ) i w świecie ( m.in. Metropolitan Museum, Nowy Jork; Graphishe Sammlung  Albertina, Wiedeń; National Gallery of Art, Waszyngton; Musee Savoisien, Chambery;  Cabinet des Estampes, Bibliotheque National de France, Paryż; Utsunomiya Museum of Art, Utsunomiya; )...

   

 • gatunek: dokument

  obsada: Jacek Sroka

  reżyseria: Jarek Migoń

  zdjęciaJarek Migoń, Elżbieta Migoń

  montaż dźwięku: Grzegorz Kubek

  producent: Elżbieta Migoń

  czas trwania: 10 min.

   

Wydarzenia
 • "Seksualność ulicy Kwiatów Polskich" i cykl filmowy pt. "Jacka Sroki historie obrazów" - pokaz w Akademii Krakowskiej

  Już w maju w Akademii Krakowskiej odbędzie się jedno z wydarzeń towarzyszących rozpoczynającej się 17 kwietnia wystawie "Jacek Sroka. Obrazy w brzuchu Lewiatana. Wystawa potrwa do 17 sierpnia i w tym czasie organizatorzy wraz z partnerami przygotowali kilka eventów, które pozwolą zainteresowanym na zagłębienie się w twórczość malarza i grafika Jacka Sroki.

Wizyt:
Dzisiaj: 36Wszystkich: 49051